August 19, 2011

Paid tüdrukud äris edu ei saavuta


Kogu jutt selle ümber mida teevad naised valesti, et karjääriredelil turnimine nii edukas pole, kui eeldada võiks. Noh eks see loomulikult ole natuke feministlik lähenemine, ja neile, kellel see sõna punnid tekkima ja juuksed püsti tõusma paneb kohe kindlasti keelatud. Aga naistele, kel tööelu olemas ja kes miskit saavutada tahavad lausa kohustuslikuks lektüüriks. Palju on räägitud klaaslaest ja eks see patriarhaalses maailmas eksisteerib ka kuigivõrd, kuid veel olulisem on see, et naised klaaslaele ise tsementi peale kipuvad kuhjama. Selle vastu rida soovitusi raamatust, muide raamat ongi punktide kaupa, ehk siis lahatud on vigu, mida naised teevad oma tööelus.

1. töörabamine

2. teiste eest töö ära tegemine

3. vahetpidamata töötamine

4. firma rahaga koonerdamine

5. ootamine, et teile pakutakse seda, mida teie tahate

. sidemete mittekasutamine

7. enne otsuste langetamist, teist earvamuse küsimine

8. ülemäära isikliku info jagamine

9. liigne hirm teisi solvata

10. oma kontori koduselt kaunistamine

11.teiste toitmine

12. töö eraelust ettepoole tõstmine

13. oma ametiposti alavääristamine

14. sobimatu jumestus ja meik

15. jalgade istumise alla kerimine

16. avalikult mukkimine

17. arvamine, et teised teavad teist rohkem

18. sootrumbi väljakäimine

19. nutmine

.............etc.

Ajakirjanduses on palju juttu olnud soolistest stereotüüpidest ja nende taasprodutseerimistest juba lasteaia east alates, see oli, on ja kahjuks vist ka jääb nii, kuid kui endale neid teadvustada, kas siis ei peaks olema lihtsam ise mallile mittevastavalt käituda?

August 9, 2011

Sillamäe passioon


Kunagi aastaid tagasi sai loetud Hvostovi Lombakat Achilleust, tänu sellele raamatule on teised Hvostovi üllitised lugemist ootavas järjekorras ja tänu sellele raamatule sai ette võetud Sillamäe passioon. Nagu nimigi viitab, siis aus kannatuslugu, seekord mitte küll J.Kristuse oma, vaid Hvostovi enda Kolgata teest läbi Sillamäe ja Sillamäe sees. Natuke nostalgiline neile, kes ise kirjeldet ajas elanud, ja samas informatiivne neile, kes seda mitte pole. Mälukillud segamini arutluskäikudega, mis tehtud nii täiskasvanuna kui toona, selliselt mõnus tervik. Eks ta ole, neile, kes krantsina sündinud, neile ehk avaneb asjas veel juuri ja identiteeti ja rahvuste-rahvaste vahel pendeldamise mõõde, mine sa tea, eks igale oma.
Igati soovitatav ja arvestatav teos.

August 1, 2011

Õhk riisiterade vahel


Tähelepanelik blogilugeja kindlasti on märganud minu aina süvenevat huvi aasia vastu. Seega ei mingit üllatust kui "Õhk riisiterade vahel: kaheksa aastat Jaapanis" minu kätte sattus. Ma pole suurem asi reisilugude lugeja, ignorant olen muu maailma suhtes, mis muud. Aga raamat oli mõnus, etteantud 7 päeva asemel suutsin selle alla kugistada 2 õhtuga, noh olgem ausad poolpildiraamatu peale just väga palju ei kulu. Kahju, et läbi sai. Oleks veel tahtnud. Mõnusalt kirjutet` Jaapani igapäevaelust ja kohanemisest sellega. Annan endale aru, et minusugune vist sinna ühiskonda ei sobiks, kardetavasti liiga lärmakas ja seega oleks õhk riisiterade vahel täidetud minu kisaga. Jaapanlaste õnneks ega ma vist sinna ei satu ka.
 

Blogger templates | Backgroundfairy